SM systém

Spirální stabilizace páteře, známá také jako SM systém, je rehabilitační cvičení, které pomáhá již od roku 1979 proti bolestem zad, ale funguje také jako skvělá prevence.SM systém

"Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o mnoho let postupného vývoje a  klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku aj.) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalová vlákna, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou tak namáhány.

Cvičení se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce, a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Ke cvičení se využívají elastická lana vyvinutá speciálně pro tuto metodu.


KDO MŮŽE CVIČIT
Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let - děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů - kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Ceník individuálního cvičení

Individuální cvičení

300 Kč/30 min.

Otevřená lekce

informace na www.stayfit.cz