31+ erotogenních zón

06.11.2020

Když se řekne erotogenní zóna - každý z nás si asi představí ty nejběžnější, jako jsou genitálie. Ti kreativnější možná přidají ještě krk a uši. Co když Vám ale řeknu, že erotogenních zón můžete na svém těle najít více než 31?

Možná mi odpovíte, že tolik míst na Vašem těle Vás rozhodně nevzruší. Když si ale uvědomíme, že erotogenní zóny jsou místa na těle, která nejsou pokryta svalovou hmotou nebo tukem, kde je hodně nervových zakončení, rázem se nám rozkryje mapa míst, která by nás možná ani nenapadla - neříkám, že budete na každé z nich reagovat stejně, každý reagujeme jinak. Znám lidi, kteří se mohou zbláznit z dráždění bradavek - někteří vyžadují jemné hlazení, jiní poměrně tvrdé zacházení. Takže jak můžete vidět - nejde jen o místo, ale také o styl doteku.

Ve své práci dělám techniku, která se nazývá mapování potěšení. Za přínosnou ji považují zpravidla lidé, kteří mají pocit všednosti a sexuální rutiny. 


Pojďte se vydat na cestu sebepoznání vlastní smyslnosti:

Hlava: Díky tomu, že pod pokožkou hlavy se ukrývá tisíce malých nervových zakončení, tak se toto místo právem řadí mezi citlivá místa na našem těle. Vzpomeňte si, jaké to je, když si u kadeřníka necháváte mýt vlasy, nebo zažili jste někdy masáž hlavy? V rámci milování - chytla Vás už Vaše drahá polovička pevně za vlasy? Pak víte - o čem mluvím

Uši: Kromě citlivé pokožky na našich uších jsou v uchu také stovky senzorických receptorů. Nebojte se tedy experimentovat pouze s dotekem, ale také s dechem nebo zvukem.

Obličej (oči): Naše oční víčka nejsou zrovna místo, kterého se často dotýkáme. Díky obzvláště tenké kůži nám mohou skrze velmi jemný dotek přinést nezapomenutelné pocity.

Rty: Naše rty jsou nejvíce exponovanou erotogenní zónou. Při líbání se uvolňuje hormon oxytocin, nazývaný též hormon lásky a testosteron, který má za následek sexuální drive.

Šíje: Když se bavíme o erotogenních zónách, nesmíme opomenout oblast krku a šíje. Jemné doteky, smyslné polibky i něžná kousnutí mohou přivést vzrušení do celého těla.

Bradavky: Stimulace bradavek rozsvěcí v našem mozku stejné oblasti, které se zapojují při stimulaci genitálií. Dovolte si prozkoumávat různé styly a intenzitu doteku.

Podpaží: Pro mnohé z nás lechtivé místo na těle. Je fajn si uvědomit, že místa, která jsou na našem těle lechtivá, mají při správném doteku a míře vzrušení organický potenciál.

Zápěstí: Další místo našeho těla, kde nalezneme velmi tenkou kůži. Na tomto místě jsou také pulsní body, tedy místa, která jsou hojně prokrvená - zkuste si lehce přejíždět konečky prstů právě na vnitřní straně zápěstí.

Předloktí: Osobně jsem v mládí zažil mnoho vzrušujících chvil při hlazení svého předloktí.

Dlaně a konečky prstů: Naše dlaně a prsty jsou extrémně citlivé. Nejen, že jejich prostřednictvím navozujeme skvělé pocity na svém či partnerově těle, ale i když zaměříte pozornost na to, jak se dotýkáte přímo dlaní nebo konečků prstů. Jak se vaše prožívání změní, když budete své prsty prozkoumávat skrze svá ústa nebo jazyk?

Žebra: Kromě tenké kůže jsou zde také nervová zakončení, která tuto oblast dělají nejen lechtivou, ale také orgasmickou. Dovolte si experimentovat a nalezněte ten správný styl doteku, který je Vám příjemný.

Znám lidi, kteří se mohou zbláznit z dráždění bradavek

Podbřišek: Toto místo asi nikoho nepřekvapí - přece jen je velmi blízko našim genitáliím. U osob s vaginou můžeme nepřímo stimulovat i G-bod.

Venušin pahorek: Místa, kde roste ochlupení, mají mnoho nervových zakončení - zkuste si lehce přejíždět přes chloupky a vnímat, jaké to pro Vás je?

Klitoris: Klitoris má více než 8000 nervových zakončení a jedná se o nejvíce inervovanou část na těle vůbec. Přestože struktura klitorisu odpovídá struktuře penisu, tak hlavička klitorisu má dokonce více nervových zakončení než žalud penisu! Zkuste při jeho prozkoumávání použít olej nebo lubrikační gel a sledujte, jak se Vaše pocity změní.

Bod A: Citlivé místo uvnitř vagíny, které je velmi blízko děložnímu čípku a leží na stejné straně, jako bod G.

Bod G: Vede se mnoho sporů o tom, zda existuje či nikoliv - mnoho osob s vagínou může jeho existenci potvrdit :-) Každopádně je to bod, jehož stimulací můžete podpořit "ženskou ejakulaci".

Děložní čípek: Aby si člověk užíval stimulaci děložního čípku, musí být jeho vzrušení na opravdu vysoké úrovni - proto je předehra nutností!

Žalud penisu: Díky 4000 nervových zakončení je to nejcitlivější část penisu. Zapojte do hry olej - stejně jako u klitorisu.

Uzdička: Jedná se o malý kousek kůže, který spojuje žalud s tělem penisu. Toto místo je díky jemné kůži velmi citlivé.

Předkožka: Ne každý ji má, a ti, co ji mají s ní mohou zažít mnoho zábavy. Je plná nervových zakončení, takže může podpořit vzrušení ještě více.

Šourek: Kůže na šourku je plná supercitlivých nervů, které bývají často opomíjeny. Citlivou částí je také tzv. penoskrotální rýha (tmavý proužek kůže na spodní straně penisu, který vede až k perineu.

Perineum: Jedná se o citlivá část kůže leží mezi šourkem a konečníkem. také je to místo, kde můžete nepřímo stimulovat prostatu a kořen penisu.

Vnější svěrač: Ano - máme dva - a ten první je plný nervových zakončení. Jemné kroužení prstem nebo jazykem může přinést mnoho slasti do Vašeho sexuálního prožívání.

Prostata: O prostatě často slýcháme ve spojitosti s něčím, co nás ve stáří obtěžuje nebo dokonce ohrožuje. Pojďme se podívat na světlou stránku této žlázy o velikosti vlašského ořechu. Přímou stimulací prostaty můžete zažít opravdu silné orgasmické stavy. Přímá stimulace prostaty se provádí skrze rektum a to tlakem proti břišní stěně.

Ve své práci dělám techniku, která se nazývá mapování potěšení. Za přínosnou ji považují zpravidla lidé, kteří mají pocit všednosti a sexuální rutiny. 

Dolní část zad: Naše bedra resp. nervy v této části páteře jsou spojeny s pánví. To je důvod, proč toto místo je na dotek také obzvláště citlivé.

Hýždě: Možná nejste na anální hrátky, ale přesto doporučuji nezatracovat zadek jako takový. Zkuste masáž zadečku, hlazení, škrábání, plácání a kdo ví - třeba zjistíte, že to není úplně k zahození :-)

Vnitřní stehna: Vnitřní stehna jsou velmi citlivá. Je to z toho důvodu, že jsou blízko k našim genitáliím.

Podkolenní jamka: Místo, kterému nevěnujeme moc pozornosti - podobně jako našemu předloktí. Dovolte si jej prozkoumat.

Oblast achillovy šlachy: Opět místo s tenkou kůží, takže proč ji nepohladit.

Chodidla: Možná si říkáte je chodidla nejsou nic pro Vás. Že tyhle libůstky jsou pouze pro lidi, kteří si potrpí na foot fetish. Nohy obsahují tlakové body - proto se nám tak líbí masáž chodidel - dopřejte si dotek i na těchto místech.

Prsty na nohou a mezi prsty: Od hlavy jsme se postupně dostali až k prstům u nohou. A vzhledem k tomu, jak tenká a jemná je pokožka mezi prsty na nohou, tak toto místo také stojí za prozkoumání.


Možná si říkáte, proč se věnovat palcům u nohy nebo očním víčkům, když jste schopni zrychlit z nuly na sto za pár vteřin? Tím, že se při sebepotěšení soustředíme pouze na prožitky v genitáliích, dochází k fragmentaci našich tělesných částí. V momentě, kdy do svého prožívání zapojíme kromě primárních zón také ty sekundární a terciální, pak se dostaneme do skutečného spojení se svým tělem. V tom okamžiku budeme vtělení a celiství.

Je dobré si uvědomit, že každá oblast se může stát erotogenní zónou se správným stylem dotyku. Takže prozkoumávejte a jistě jich naleznete mnohem více!


Pokud nevíte jak na to - domluvte si sezení ZDE: https://www.masaze-alegria.cz/kontakt/nebo navštivte můj on-line kurz WE ARE GLORIOUS - Vědomá smyslná praxe! Začínáme již ve 11.11.2020: https://www.masaze-alegria.cz/orgasmicka-joga/